تلفن :  ۴۴۹۶۵۶۱۱ - ۴۴۹۶۵۶۰۹

پکیج فلزی تصفیه فاضلاب

  • علت استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب: 

در سال های اخیر تمایل به استفاده از واحدهای پیش ساخته تصفیه آب و فاضلاب به شکل پکیج های قابل حمل به ویژه برای اجتماعات کوچک از قبیل مناطق روستایی، کمپ ها، سایت های کارگاهی، یگان های نظامی رو به افزایش است.

با ساخت تصفیه خانه های پیش ساخته به صورت واحد های آماده، علاوه برکاهش قابل ملاحظه در هزینه ها و زمان مورد نیاز، امکان حمل و جابجایی آنها به شکل کانتینرهای استاندارد فراهم می شود.

کاربرد این واحدهای پیش ساخته به عنوان راه حلی مقرون به صرفه و مطمئن در تصفیه فاضلاب اجتماعات کوچک و رفع  معضلات زیست محیطی واحدهای آلاینده شهری و صنعتی توصیه می گردد.

روش تصفیه فاضلاب های بهداشتی، فرآیند لجن فعال از طریق هوادهی عمقی با کشت معلق یا رشد ثابت توسط باکتری های هوازی می باشد. راندمان تصفیه فاضلاب در حدود ۹۵ درصد حذف آلاینده های شاخص از قبیل BOD ،COD و TSS  می باشد. که در صورت لزوم اضافه نمودن رآکتورهای بی هوازی و آنوکسیک به منظور تصفیه تکمیلی فاضلاب ها امکان پذیر است.

فاضلاب های آلوده و بیماریزا پس از هدایت به این سیستم و طی مراحل مختلف تصفیه به پسابی زلال، بدون بو و عاری از مواد معلق پالایش شده ، پس از گندزدایی با ترکیبات کلر یا گاز ازن مطابق با استانداردهای محیط زیست قابل دفع به آبهای سطحی و زیرزمینی یا استفاده در مصارف دوره ای آبیاری فضای سبز خواهد بود.

هر واحد کامل تصفیه فاضلاب دارای متعلقات لازم از قبیل تجهیزات آشغالگیری، سیستم پمپاژ، بلوئر هوادهی، زلال سازی، هاضم لجن، مخزن گندزدایی و تابلوی برق به همراه کابل کشی ها و لوله های ارتباطی می باشد .

مخـازن پکیج از ورق و پروفیل های فلزی کربن استیل ساخته شـده ، توسط پرایمرها و پوشش های اپوکسی در برابر عوامل خوردگی محافظت می شوند. در ظرفیت های بسیار کوچک از مخازن آماده پلی اتیلن و فایبرگلاس به عنوان رآکتور تصفیه فاضلاب نیز استفاده می شود.

  • مزایای استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب :

مصرف پایین انرژی در هنگام تصفیه فاضلاب

نیاز به حداقل فضا جهت نصب پکیج تصفیه فاضلاب

قابلیت کارکرد سیستم بصورت پیوسته ومداوم ( ۲۴ ساعت در شبانه روز)

پایین بودن هزینه های نگهداری سیستم تصفیه فاضلاب

قابلیت تصفیه مطابق با استانداردهای محیط زیست

مصرف حداقل انرژی

افزایش ظرفیت سیستم پکیج تصفیه مطابق با حجم فاضلاب تولیدی در روز

سادگی عملیات نصب و راه اندازی سیستم تصفیه فاضلاب

عدم تولید و انتشار بوی نامطبوع در حین فرایند تصفیه فاضلاب

راندمان بسیار بالای حذف آلودگی فاضلاب

قابلیت حمل و نقل و جابجایی پکیج تصفیه فاضلاب

استفاده از فاضلاب تصفیه شده در کشاورزی ،آبیاری فضای سبز  و…

  • بر اساس منشاء تولید فاضلاب، فاضلاب به دودسته تقسیم می شود:

۱ – فاضلاب انسانی یا بهداشتی

۲- فاضلاب صنعتی

با توجه به خصوصیات مشابه پساب انسانی روش های تصفیه معمول مورد استفاده در تصفیه این نوع پسابها در اکثر موارد مشابه می باشد ولی در خصوص پسابهای صنعتی با توجه به ویژگیهای کیفی متنوع پسابهای تولیدی،روشهای تصفیه مختلف واز صنعت به صنعت دیگر نیز می تواند کاملا متفاوت باشد.