تلفن :  ۴۴۹۶۵۶۱۱ - ۴۴۹۶۵۶۰۹

تصفیه فاضلاب کارواش

تصفیه فاضلاب کارواش

 

                                                                                                    1

طراحی و ساخت تصفیه فاضلاب کارواش هم به صورت پکیج تصفیه فاضلاب فلزی پرتال و هم به صورت تصفیه خانه فاضلاب بتنی توسط گروه شرکت پرتو کنترل با کمترین هزینه قابل اجرا می باشد.

با توجه به افزایش روزافزون خودروها در سطح جامعه و به تبع آن ایجاد واحدهای کارواش به صورت گسترده، نیاز به تصفیه پساب کارواش به صورت مجزا احساس می شود چرا که نوع پساب آن ها با فاضلاب بهداشتی متفاوت بوده و قبل از رهایش آن ها به شبکه فاضلاب شهری باید مراحل تصفیه مقدماتی بر روی آنها انجام شود. پساب کارواش‌ها در اثر شست و شوي بخش‌هاي مختلف اتومبيل‌ها مانند روشويي، موتورشويي و زيرشويي توليد مي‌شود. پساب کارواش‌ها دارای آلاینده‌هایی مانند چربی و روغن، دترجنت‌ها (شوینده‌ها) ، فسفات‌ها ، مواد شیمیایی مانند جوهرنمک و همچنین گل‌ و لای است که به لحاظ زیست محیطی حذف این آلاینده‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است چرا که مواد شیمیایی مورد استفاده در فرآیند شستن خودروها منجر به تغییر کیفیت شیمیایی آب شده و روغن و گریس مصرفی نیز باعث آلودگی جدی آب های سطحی و زیر زمینی می شود.

امروزه با وضع قوانين جديد زيست محيطي، كليه توليد‌كنندگان پساب ملزم گرديده‌اند توسط انواع سيستم‌هاي جداساز، اين آلاينده‌ها را از پساب خروجي خود جدا نمایند.

روش­های مختلفی جهت تصفیه مقدماتی و ثانویه وجود دارد که از آن جمله می‌توان ترکیبی از  فرآیند‌های ته نشینی، فیلتر شنی ، جذب سطحی و … را نام برد.

شرکت پرتو کنترل هوشمند با تکیه بر توان علمی کارشناسان خود توانسته است اقدام به طراحی و ساخت پکیج تصفیه پساب کارواش نمایدکه قادر است آلاینده های موجود در پساب کارواش را بطور موثری حذف نماید. از خروجی پکیج تصفیه فاضلاب کارواش می توان برای آبیاری فضای سبز و یا شست و شوی مجدد خودروها استفاده کرد که این امر در دراز مدت هم باعث جلوگیری از آلودگی محیط زیست شده و هم منجر به کاهش آب مصرفی کارواش و کاهش هزینه های آن خواهد شد.

برخی از مزیت های پکیج تصفیه فاضلاب کارواش:

– هزینه سرمایه گذاری بسیار پایین

– اپراتوری سیستم بسیار ساده بوده و نیازی به اپراتور ماهر ندارد

– با توجه به محدودیت جا در اکثریت کارواش ها مساحت اشغالی پکیج مناسب است

– هزینه نگهداری ماهانه مناسب